3, rozhovor Dahaka

24. května 2012 v 15:08
Tak je dnes přidám další rozhovor tentokrát s autorkou truhlice pokladů Dahakou. Pokud byste chtěli vědět něco dalšího napiště mi do komentářů.


Otázka č. 1 Kolik ti je, odkud jsi a jak se jmenuješ?
Takže je mi čtyřiadvacet let, pocházím ze severní Moravy. Přibližně oblast Jeseníku. Mé jméno… nijak se za něj nestydím, mám ho ráda. Jmenuji se Aneta.

Otázka č. 2 Jak vznikla tvoje přezdívka?
Mnoho fanoušků anime, si myslelo, že má přezdívka Dahaka pochází z The Prince of Tennis. Bohužel ne. Má přezdívka má mnohem starší původ. Používám ji asi tři roky. Pochází ze seriálu Xena, kde Dahak byl něco jako dřívější satan (takže zlej hoch).

Otázka č. 3 Jak ses dostala ke slashi?
Ke slashi jsem se dostala přes anime, kdy jsem před několika lety narazila na FF o Final Fantasy VII: Advent children a poté jsem zjistila, že povídky s takovou tématikou se píší i na Harryho Pottera.

Otázka č. 4 Jak dlouho píšeš a jak ses k tomu dostala?
Originální povídky jsem psala už od mala, asi od deseti let. Jen tak pro zábavu, z dlouhé chvíle ve škole o přestávkách. Psávala jsem fantasy, depresivní tvorbu, básničky a různé povídky. Slash jsem začala psát asi před dvěma lety? Nevím už přesně. A bylo to na popud jedné úžasné bytosti, která mi řekla, že to dokážu.

Otázka č. 5 Jaké povídky (nebo obrázky) máš nejradši a proč?
Povídky mám nejradši originální. Je o mně známo, že fanfikci nečtu. Vlastně v poslední době nečtu skoro vůbec, kromě asi tří mých nejoblíbenějších a nejlepších autorů. Mám ráda povídky fantasy, s nějakým dějem.

Otázka č. 6 jaké povídky (nebo obrázky) naopak nemusíš?
Nemusím fanfikce všeobecně. Hlavně na j-rockové kapely či zpěváky, na Naruta nebo Bleach či obdobná anime. Ale třeba fanfikce na Pána prstenů či yaoi anime mi nevadí.

Otázka č. 7 Co nejraději píšeš (romantika, psychologické atd), co tě inspiruje, co naopak ti múzu bere?
Má tvorba se mírně mění podle mé nálady a období. Také námětu a mé chuti. Ráda píšu složitější příběhy. Nevadí mi fantasy ani realita. Ráda píšu témata, která se tak často neobjevují. Psychologie postav a jejich vykreslení je pro mou tvorbu důležité.
Inspirovat mě může cokoliv, ať už to je anime, nebo film či kniha. Ale většinou to jsou mé sny a RP chat hry. Múzu mi bere únava, hádky a taky má lenost.

Otázka č. 8 Je něco, co bys chtěla, říct ostatním aby věděli?
Dřív jsem toužila být alespoň v něčem výjimečná. Proto jsem milovala své příběhy, svůj svět. Ale věděla jsem, že se mi to nikdy nepovede. A když jsem začala povídky publikovat, začala jsem svůj snový svět příběhů sdílet s ostatními. A jsem ráda, že mí čtenáři mají mé povídky rádi. Že je baví nořit se do mého světa. Takže… přeci jen se mi splnilo něco málo. Lidé mě čtou. Proto bych všem, kteří mají tu fantazii a přejí si ji nějak vypustit… pište. I když to neumíte, i když nejste češtinář, i když se vám to zdá hloupé a nesmyslné. I když to nikdo číst nebude. Piště! Tvořte svůj svět. Za to vás nikdo nemůže odsuzovat. A když už zaváháte… nenechte si svůj svět vzít.

Otázka č. 9 Jaké 3 svoje povídky bys čtenářům doporučila? A proč?
Je zajímavé, že mým čtenářům se líbí úplně jiné povídky nežli mě. Ale doporučila bych jim mé sny. Nejspíš by první byla fantasy povídka Černý obsidián, kterou mám moc ráda. Druhá povídka s trochu lehčím žánrem by byl Nesplnitelný sen, aby čtenáři poznali i mou vtipnější tvorbu. Třetí povídka by nejspíš byla Trojí krev, kdy jsem si splnila sen napsat upírovku.

Otázka č. 10 Ví někdo v okolí o tom, že píšeš slash?
V mém okolí neví nikdo, že píšu tento žánr. Většinou říkám, že píšu romanci… což teoreticky je také pravda, jen neudávám pohlaví aktérů. Myslím že… jsem asi dost zbabělá a docela se bojím reakcí ostatních. Jen mí přátelé vědí, o čem píšu.

Bonusová otázka č. 11 Je nějaká autorka nebo povídka, kterou máš oblíbenou?
Myslím, že pro mě vždy bude nejoblíbenější autor Lord Roderik Galant, jehož povídky jsou naprosto dokonalé, vyzrálé a vždy mají co říci. Jsou to knihy samy o sobě a myslím, že tento autor je nejvíce profesionální na československém nebi internetových slashařů. Miluji i autorku Alane a také svou spoluautorku Pret.

rozhovor byl zveřejněný: 14. srpna 2011
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eloran Arroway Eloran Arroway | Web | 25. května 2012 v 21:28 | Reagovat

Podmořská škola Fellthien zahájila zápis pro Odinos a Arylos! Přihlaš se i ty! Počet míst je omezen!

PS: Omlouvám se za reklamu, která se netýká článku, ale píši převážně povídkářům, jelikož chci vytvořit kvalitní hru s kvalitními hráči.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama