1.kapitola

3. května 2012 v 17:30 | Maya a Barunka |  Osudové Puto (dokončeno)
Nedávno jsem upozořňovala na novou povídku kterou píšu s Baru s názvem Osudové Puto. Jak vás už možná napadlo je o Démonovi jménem a Akio a Princi draků jménem Yin. Doufám, že si je oblíbíte stejně jako já a budete s nimi prožívat jejich radosti i starosti.Akio: Procházím se hlavním městem dračí říše, když mě málem zašlápne obrovský modrý drak. Co si o sobě myslí to se nemůže proměnit do lidské podoby, jak je to přeplněno? Já se tu taky nepředvádím. Drak zamával křídly a rozvířil prach, potom pokračoval dál ve svojí cestě,jako ba mu to tu patřilo a navíc mi ocasem porazil nohy. ,,Au. Dávej pozor ty přerostlá ještěrko." zanadávám a přidám pár nadávek ve svém rodném jazyku.

Yin: Otočím hlavu za hlasom a až vtedy si uvedomím, čo som urobil. Priblížim sa k nemu papuľou a opatrne do neho štuchnem. V očiach sa mi zračí otázka, či som mu neublížil."Som v poriadku, jašterička." Zaznie jeho odpoveď. Prikývnem a ako znak toho, že ma to mrzí, sa jemne o neho obtriem hlavou. "Ospravedlnenie sa prijíma, ale už blokuješ premávku." Začujem ten jeho zvonivý hlások. Ešteže sa nemôžu draci červenať, lebo by som taký bol až po chvost. Radšej sa upracem z cesty niekam nabok.

Akio: Pokračuju v nákupu, dostal jsem první výplatu a tak si chci koupit něco pěkné. Ani si nevšimnu, že drak, který mě shodil na zem se přeměnil v člověka. Moji pozornost upoutá stánek s hračkami zvlášť jedna ve tvaru draka dováží se sem z východu a jsou velmi drahé, ale snad mi peníze vystačí jinak mám smůlu a budu muset čekat do dalšího trhu.

Yin: Prechádzam sa po meste a pozorujem bytosti okolo seba. Zrak sa mi zastaví na tom maličkom, ktorého som chvostom poslal k zemi. Pristúpim bližšie a počujem, ako sa snaží zjednať cenu. V ručičkách drží tú najmenšiu hračku. S povzdychom a smutným výrazom v tvári sa pozrie na modrozeleného dráčika a chystá sa odísť. "Stoj." Zakričím na malého. "Ten predavač ťa klame. Tá hračka je o polovicu lacnejšia. A preto, že ťa takto nepekne zavádzal, ti ju predá ešte lacnejšie. Však?" Pozriem sa prísne na predavača, ktorý okamžite prikývne. "Ďakujem." Obdarí ma svojím úsmevom a tú hračku tisne k sebe ako keby to bola jeho najcennejšia vec. "Nabudúce si dávaj pozor. Keď vycítia, že sa v tom nevyznáš, hneď to využijú." Varujem ho. Na to prikývne a ešte raz sa mi s úsmevom poďakuje. Nanešťastie ho so sebou strhne dav, ktorý smeruje do centra, kde sa koná oslava. Nespúšťam ho z očí a z diaľky ho pozorujem. S tou hračkou je taký roztomilý.

Akio: Okouzleně sleduju barevné lampiony a balónky ve tvaru draků, vlastně všude okolo mě jsou vidě různé zobrazení draků a dráčků. Královská rodina pořádá velkolepou oslavu, nevím sice co slaví, ale pro mě hlavní je, že mám dnes volno a svého malého dráčka v náručí. Po půl hodině začne program a na velkém podiu uprostřed náměstí. Trochu závistivě sleduju Tanečníky a akrobaty, předvádějící ty nejúžasnější věci jaké jsem vyděl. Já se to nikdy nenaučím jeden z důvodů je, že oni cvičí už od malička a toto umění se učí pouze draci a to vysoce postavení. Nikdo mi, ale nemůže vzít sen, že to jednou taky budu umět.

Yin: Nemôžem od toho maličkého odtrhnúť zrak. Som od neho vzdialený pár metrov, aby si ma nevšimol, no ťahá ma to k nemu čoraz bližšie. Až začiatok vystúpenia ma vytrhne z toho sna. Uvedomím si, že sa na tej oslave musím bezpodmienečne zúčastniť. Ponáhľam sa, aby som sa tam včas dostal. No moju myseľ zapĺňa myšlienka na toho malého. Nakoniec to predsa len stihnem, ale najradšej by som tam nebol. Dnes mi majú vybrať ženu. No cítim sa horšie ako pred popravou.

Akio: pro všechny přítomné je šok, když je první znak ukáže mužský a ne ženský to by tolik nevadilo, ale místo ohnivého nebo ledového znamení dračích rodů se ukáže znamení země spolu se symbolem nižších démonů jako jsem já a tím všechna překvapení nekončí. V davu to hučí jak včelím úlu a až sem slyším jak král nadává, nerozumím mu, ale pochytím slova jako Ostuda, potomkové a obyčejní démoni. Princ tam jen klidně stojí jako by ho ani nezajímalo, že si mí vzít muže a né ženu. Ke konci se ukáže malý modrozelený dráček netuším co to znamená tenhle znak neznám. Jeden z draků vedle mě říká, že je to nápověda pro prince podle které pozná partnera, samozřejmě přírodu princ nemusí poslechnout, ale tím by si ji znepřátelil.

Yin: Nechápem, ako je možné, že to Matka príroda vycítila, ale som jej nesmierne vďačný. Keď sa ukáže ten dráčik, presne viem, kto mám byť mojím partnerom. Začnem skákať pohľadom po tvárach bytostí na oslave, až kým ho nezbadám. Pravdepodobne vôbec netuší, že ide o neho. Ale ja to viem, to je dôležité. Zoskočím z pódia a snažím sa predrať pomedzi bytosti k tomu malému démonovi. Medzi prítomnými sa rozpúta vrava. Ozývajú sa šťastné i sklamané výkriky, ale ja mám pred očami iba svoj cieľ. Jeho. Keď sa k nemu konečne dostanem, natiahnem jeho smerom ruku. "Tu si." Usmejem sa. Prekvapene na mňa zamrká a pritisne si k sebe toho dráčika. "Ja ho nevrátim." Vôbec nevie, o čo tu ide. "Ja od teba tú hračku nechcem, ale..." Musím sa zhlboka nadýchnuť, aj na mňa je to veľa a mám obavy, ako zareaguje. Tak to jednoducho vyklopím. "Staneš sa mojím mužom? Matka prírody mi ťa jasne ukázala."
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 keishatko keishatko | Web | 3. května 2012 v 17:42 | Reagovat

tak toto bolo niečo...wou...teším sa na pokračovanie :D  O_O

2 Frux Frux | Web | 3. května 2012 v 18:13 | Reagovat

Jééj holky to je pěkný začátek :-) Tak to na chudáka Akia vybalit: staneš se mým mužem? :-D Jsem zvědavá co mu na to řekne 8-O A s tou hračkou malého dráčka musí byt faakt roztomilý :-P

3 Rhea Rhea | 4. května 2012 v 1:04 | Reagovat

Krásnej začátek. Chudák Akio, jsem zvědavá, co mu asi odpověděl. Těším se na další kapču hrozně moc. :-)

4 tsuky tsuky | 4. května 2012 v 14:10 | Reagovat

O_O fuuuha chudák Akio...ale som fakt zvedavá ako zareaguje :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama